Yacht Klub Polski Bielsko    Poradnik
Kursy Ośrodki Morze Co wybrać z oferty
Szkolenia ISSA Port Kozin Mazury Jak się zapisać?
Rejsy Ośrodek Tresna Jez. Żywieckie Co zabrać na łódkę
Kalendarz szkoleń Sprzęt pływający Jak dojechać
Gadżety Imprezy Poznaj naszą kadrę
"
Polish Match Tour - pierwsze rozstrzygnięcia!Autor: Machu 
Polish Match TourFaworyci nie zawiedli w pierwszych dwóch imprezach cyklu Polish Match Tour. Regaty w formule match racingowej odbyły się na jeziorze Żywieckim w pobliżu zapory w Tresnej z bazą regat w Yacht Klubie Polski Bielsko. Na starcie stanęło 12 załóg z Polski i Niemiec.

Match racing to najbardziej widowiskowa i dynamiczna formuła regat żeglarskich. Zawody polegają na krótkich kilkunastominutowych wyścigach jeden na jednego. W tej samej formule rozgrywa się prestiżowe regaty o Puchar Ameryki i World Match Tour. O wynikach decyduje system eliminacji oparty na zasadzie walki każdy z każdym, zakończony fazami play-off prowadzącymi do finału. Wyścigi rozgrywane są bardzo blisko brzegu – widzowie mogą bardzo dokładnie śledzić ich przebieg.

Organizatorzy wykorzystując długi majowy weekend zdecydowali się na przeprowadzenie 2 imprez w ciągu 4 dni. Dzięki temu dla większości załóg był to pierwszy i zarazem intensywny początek nowego sezonu. Jedynie załogi Szymona Szymika, Tymona Sadowskiego i Jensa Hartwiga miały już okazję startować w tym roku w regatach meczowych. Zaproponowana forma 4 dniowych regat spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem wśród uczestników i zaowocowała bardzo silną listą zgłoszeń.

Pierwsze regaty PMT Act1 rozegrano w sobote i niedziele, był to popis faworyta regat, najwyżej rozstawionego Tobiasza Zajączkowskiego. W eliminacjach przegrał tylko 1 mecz, a w półfinałach i finałach, w trudnych zmiennych warunkach pokonał najpierw Szymona Szymika a potem Kube Pawluka wygrywając całe regaty. 3 miejsce ex-equo zajęli Szymon Szymik i Jens Hartwig (GER). Taki skład czołówki nie był zaskoczeniem i przez wielu był tak typowany. Zwycięska załoga płynęła w składzie Tobiasz Zajączkowski, Maciek Wierusz i Kuba Wierusz.

Drugie regaty PMT Act2 rozegrane w poniedziałek i wtorek pokazały, że dobra dwudniowa rozgrzewka zmieniła układ sił w czołówce. Doskonałe warunki pierwszego dnia regat, słońce i stały wiatr pozwoliły na rozegranie eliminacji i połowy ćwierćfinałów. Z rywalizacji odpadł niespodziewanie Kuba Pawluk, a doskonale zaczęli sobie radzic Piotr Mazur, Maciek Cylupa i Łukasz Zakrzewski. Mazur sprawił największą niespodziankę i wyeliminował Hartwiga przechodząc do półfinałów, dołączając do Szymika, Zajączkowskiego i Cylupy.

Drugiego dnia, przy opadach deszczu i obniżającej się temperaturze, w półfinałach Cylupa pokonał 2-0 Mazura, a Szymik po zaciętej walce wyeliminował Zajączkowskiego wygrywając 2-1.

W meczu o 3 miejsce Mazur znów był o krok od sprawienia niespodzianki i pokonania Zajączkowskiego, ale mimo prowadzenia w ostatnim wyścigu uległ 1-2. W finale Szymik bezlitośnie wykorzystał błędy Cylupy i wygrał 2-0, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w regatach Polish Match Tour i regatach zaliczanych do rankingu Pucharu Świata. Zwycięzcy startowali w składzie Szymon Szymik, Oskar Śleziona i Zdzisław Szuta.

Pełne wyniki: Act1 (30.4-1.05) 1 Zajaczkowski (PMT Tech Team) 2 Pawluk (turbodeal.pl/PMT Team) 3 Hartwig (Hartwig Match Team) 3 Szymik (PMT Szymik Racing) 5 Zakrzewski (Rocket Fuel) 5 Sadowski (PG Racing meczowe.pl) 7 Cylupa (PMT - MT Partners) 8 Tunski (ERMA Sailing Team) 9 Sleziona (Śleziona Racing) 10 Wyrabkiewicz (AMT Studio) 11 Mazur (LLOST) 11 Wrzosek (Cost Care Racing)

Act2 (2-3.05) 1 Szymik (PMT Szymik Racing) 2 Cylupa (PMT - MT Partners) 3 Zajaczkowski (PMT Tech Team) 4 Mazur (LLOST 5 Hartwig (Hartwig Match Team) 5 Zakrzewski (Rocket Fuel) 7 Wyrabkiewicz (AMT Studio) 7 Sadowski (PG Racing meczowe.pl) 9 Pawluk (turbodeal.pl/PMT Team) 10 Tunski (ERMA Sailing Team) 11 Sleziona (Śleziona Racing) 12 Wrzosek (Cost Care Racing)

Organizatorami regat byli YKP Bielsko i MT Partners – organizator całego cyklu. Kolejne regaty z cyklu Polish Match Tour odbędą się w dniach 10-12 czerwca również na jeziorze Żywieckim. Będą to już 40 regaty w pięcioletniej historii cyklu i będą miały wyższy współczynnik Pucharu Świata Grade3. Wyniki i przebieg regat na bieżąco można śledzić na oficjalnej stronie regat www.polishmatch.pl oraz na profilu Polish Match Tour na facebooku.

 
  


Nie masz jeszcze konta? Możesz je założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał dodatkowe przywileje jak np. konfigurowanie wyglądu strony, wysyłanie komentarzy z twoim imieniem i wiele innych.

Problemy z logowaniem?
· Więcej o Polish Match Tour
· Artykuły użytkownika Machu


Najczęściej czytany artykuł w Polish Match Tour:
Polish Match Tour - pierwsze rozstrzygnięcia!

Polish Match Tour - pierwsze rozstrzygnięcia! | Loguj/Utwórz konto | 0 Komentarze
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Oficjalny serwis Yacht Klub Polski Bielsko
Copyright © Yacht Klub Polski Bielsko