Yacht Klub Polski Bielsko    Poradnik
Kursy Ośrodki Morze Co wybrać z oferty
Szkolenia ISSA Port Kozin Mazury Jak się zapisać?
Rejsy Ośrodek Tresna Jez. Żywieckie Co zabrać na łódkę
Kalendarz szkoleń Sprzęt pływający Jak dojechać
Gadżety Imprezy Poznaj naszą kadrę
"
Jak do nas dojechać?


   Poniżej znajdziesz informacje o tym jak do nas dotrzeć.
   Kliknij na interesujące Cię miejsce, zapraszamy!

   
Główna siedziba Tresna KozinGłówna siedziba
Nasza Siedziba Główna zlokalizowana jest w Bielsku-Białej przy ulicy Szkolnej 15.

Większy widok mapy
Tresna
 1. Z Bielska-Białej - mamy następujące opcje:
  1. PKS-em z Bielska do Czernichowa, a stamtąd 30min drogi pieszo Rozkład Jazdy PKS Bielsko     
  2. Samochodem należy dojechać ul. Żywiecką do skrzyżowania na Straconkę, następnie ulicą Górską przejechać przez przełęcz Przegibek. Za Przegibkiem, na skrzyżowaniu w Międzybrodziu Bialskim skręcić w prawo i jechać cały czas prosto, jedną drogą do miejscowości Czernichów, dalej dojechać do Zapory, przejechać przez nią (skręcając w lewo) i znowu prosto. Minąć należy Zajazd na Zaporze, Przystanek autobusów PKS i za zakrętem szukać trochę ukrytego w gałęziach drzew szyldu z napisem Yacht Klub Polski i logiem Klubu.     
  3. Samochodem istnieje także możliwość ciągłej jazdy ul. Żywiecką w kierunku na Żywiec. Należy jednak skręcić w lewo na skrzyżowaniu w Pietrzykowicach. Następnie należy jechać cały czas drogą wzdłuż Jeziora Żywieckiego (jedziemy drugim brzegiem). Dotrzeć do Zapory, przejechać ją skręcając w prawo i dalej prosto. Minąć trzeba Zajazd na Zaporze, Przystanek autobusów PKS i za zakrętem szukać trochę ukrytego w gałęziach drzew szyldu z napisem Yacht Klub Polski Bielsko i logiem Klubu.
 2. Z Żywca:
  1. Miejską komunikacją w kierunku Międzybrodzia Bialskiego, przystanek niedaleko ośrodka. Rozkład Jazdy MZK Żywiec
  2. Samochodem, drogą na Oczków, w Oczkowie, na rozstaju dróg wybieramy tę na kościół św. Maksymiliana i znów ciągle prosto, minąć należy sławny "bungy-most" i po prawej stronie szukać równie sławnej bramy wjazdowej do Ośrodka YKPB Tresna.

Większy widok mapy
Kozin
Nasza baza na Mazurach znajduje się w miejscowości - co niektórzy zechcą pewnie nazwać wsią - Kozin, znajdującej się nad jeziorem Jagodne mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Mikołajkami a Giżyckiem.

 • Pociągiem: zapraszamy na stronę www.pkp.com.pl gdzie klikamy rozkład jazdy pociągów. Następnie jako stację docelową wpisujemy Giżycko i dobieramy sobie najbardziej nam pasujące połączenie z tym miastem. Jako stacje początkową wpisujemy oczywiście najbliższy nam dworzec kolejowy. wysiadając z pociągu w Giżycku spacerkiem wędrujemy na dworzec PKS i sprawdzamy kiedy odjeżdża najbliższy autobus do Mikołajek lub jakikolwiek inny jadący przez Kozin. Z doświadczenia wiemy jednak, iż w sezonie letnim są taki dwa lub w porywach trzy w związku z czym polecamy inne rozwiązanie. Mianowicie przed wyjazdem na Mazury na przykład na obóz żeglarski proponujemy skontaktować się z biurem YKPB w Bielsku-Białej i zorientować się o której godzinie będzie w Giżycku lub ewentualnie w miejscowości Wilkasy - stacja docelowa w tym przypadku to Niegocin - grupa z Bielska na którą zazwyczaj czeka autobus odwożący do Kozina. W przypadku wyjazdu z Bielska-Białej sprawa jest już całkiem prosta ponieważ od samego początku jedziemy razem.

 • Samochodem: dla wszystkich udających się w naszą stronę z Polski południowej wiadomość jest taka że podróżujemy przez Warszawę co niektórzy lubią a inni troszkę mniej. Tak więc wybieramy sobie najbliższą lub też najszybszą drogę do Warszawy jak również najprostszy przejazd przez naszą stolicę. Proponujemy kierować się na Białystok i Suwałki(bardziej Suwałki)i robić to tak aby dostać się do miejscowości Jabłonna gdzie skręcamy na drogę krajową nr 61 i nie opuszczając jej dojeżdżamy do Ostrołęki gdzie to nie kombinując zbyt wiele na pierwszym w tym mieście rondzie skręcamy w lewo w drogę numer 53 prowadzącą do Szczytna - to tam jest szkoła policyjna. Pięćdziesiątkątrójką dojeżdżamy do miejscowości Rozogi - autor nie poleca zbyt ciężkiej nóżki ponieważ często-gęsto trafiają się "PATROLE ZMOTORYZOWANE" nastające na spokój ducha innych zmotoryzowanych - gdzie tym razem w prawo skręcamy na Mrągowo. W tym momencie możemy sobie pozwolić na wybór pomiędzy względnym komfortem w miarę przyzwoitej nawierzchni udając się do samego Mrągowa - gdzie przy nadarzającej się okazji możemy rzucić okiem na słynną już mrągowską arenę Pikniku Country - i stamtąd pojechać szesnastką do Mikołajek lub skróceniem dystansu jadąc "na skróty". W tym celu należy u miejscowości Stare Kiełbonki zmienić kurs w prawo i obrać ów na Uktę skąd udajemy się już prostą (choć mocno powykręcaną) drogą do Mikołajek. Z żeglarskiej mekki już szybciutko najsamprzód na Orzysz, za wsią Woźnice zmieniamy kierunek na Giżycko i od tego miejsca - jeżeli oczywiście nadal będziemy się trzymać drogi na Giżycko - nie da się już nie trafić a to z tej prostej przyczyny, że Kozin znajduje po drodze.

 • Większy widok mapy
  Oficjalny serwis Yacht Klub Polski Bielsko
  Copyright © Yacht Klub Polski Bielsko